Neuradno zahvalo pošljemo sorodnikom, znancem, sošolcem, prijateljem. Oblika neuradne zahvale ni točno določena, a na nekatere sestavine in podatke vseeno ne smemo pozabiti.

Sestavni deli neuradne zahvale
  • Na desni strani napišemo kraj in datum pisanja zahvale, lahko pa ta podatek napišemo tudi čisto na koncu na levi strani.
  • Nato lahko napišemo poimenovanje dopisa – zahvala, a to ni nujno.
  • Sledi nagovor, ki ga lahko končamo s klicajem oz. z vejico.
  • Sledi vsebina, v kateri napišemo izrek zahvale in navedemo, za kaj se zahvaljujemo.
  • Na koncu napišemo še pozdrav in se podpišemo, dovolj je le z imenom.
Primer neuradne zahvale

[Kraj in datum pisanja]      Kranj, 15. 7. 2014

Draga Sara!     [Neuraden nagovor]

[Vsebina]

Upam, da si se tudi ti imela na našem srečanju tako prijetno, kot sem se imel sam. Lepo je bilo spet videti sošolce in sošolke in obujati spomine na šolske dni. Zelo pa si me razveselila s fotografijami. Zahvaljujem se ti [Izrek zahvale] za vse poslane fotografije [Za kaj se zahvaljujemo], saj se bom prav zaradi njih večkrat spomnil na to srečanje.

Veselim se že najinega ponovnega srečanja.

Lepo te pozdravljam.     [Pozdrav]

[Podpis]    Miha

(Skupno 6.208 obiskov, današnjih obiskov 1)